körfez özel eğitim kurumları
galeri
Kurumsal
Hakkımızda
Eğitim Kadromuz
Okulumuz
İnsan Kaynakları
 
Bize Ulaşın
: Yavuz Sultan Selim Mahallesi Çetin Sokak No:28 Körfez / Kocaeli 
: info@gulunce.com.tr
: (0541) 526 72 54 
(0262) 526 72 53 
Takip Edin
 
Körfez’in Özel Başkanı..

Özel çocuklar Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde Buluştu...

 

“10-16 Mayıs Engelliler Haftası” münasebetiyle toplumda engelli farkındalığını artırmak amacıyla Körfez Belediyesi, Gülünce Özel Eğitim Anaokulu & Rehabilitasyon, Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu ve  Verimli Özel Eğitim Okulu işbirliği ile Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde Engelliler Haftası Özel Programı düzenlendi.

 

Otizm, Zihin Engeli, Bedensel Engel, İşitme Engeli, Öğrenme Güçlüğü  alanlarında eğitim alan özel çocukların yıl içerisinde yaptıkları çalışmaların sahne aldığı ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen program, engellerin kaldırıldığı bir şenlik havasında kutlandı.

 

Engelliler Haftası komitesinde görev alan öğretmenler ve kurumlarda görev yapan tüm eğitimcilerin rehberliğinde düzenlenen Engelliler Haftası Özel Programı kurumlardaki öğrencilerle sınırlandırılmayarak tüm Körfez halkı da davet edildi.

 

KOLTUKLAR ÖZEL ÇOCUKLARA DEVREDİLDİ....

 

Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliklerde Gülünce Özel Eğitim Anaokulu ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri Gülcan Aleyna AKBOĞA ve Yiğitcan İRSAVA, Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN’dan, Verimli Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Samet Esat TÜRK ve Nur Betül NAZLICAN Belediye Başkan Yardımıcısı İsa TAŞ’tan, son olarak da Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu Öğrencisi Efe SERÇE ve Kevser ÖZERTEM de Körfez İlçe Emniyet Müdürü Yusuf AYDIN’ dan makamlarını devraldılar. Özel çocuklarla yakından ilgilenen yetkililer çocuklara unutulmaz bir hatıra ve keyif dolu dakikalar yaşattılar.

  

PROGRAMA İLGİ VE KATILIM BÜYÜK OLDU...

 

Eğlenceli, hareketli aktiviteler, palyaçolar, gösteriler, müzik, uçan balonlar ve  dondurma ikramları ile program coşkusu özel gereksinimli çocukları ve tüm katılımcıları sardı.

 

Program süresince öğrencilerin yıl boyu yaptıkları  çalışmaların sahne aldığı sergiler büyük beğeni topladı. Gülünce Özel eğitim Anaokulu & Rehabilitasyon Merkezi, ebru ve takı atölyesi ile katılımcılara  keyifli dakikalar yaşattılar.

 

Engelliler Haftası Özel Programına Körfez  halkının katılımı yüksek oldu. Başta Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN olmak üzere ilçedeki okulların yöneticileri,sivil toplum örgütleri, siyasi parti teşkilatları da katılımlarıyla programa destek verdiler.  

 

Engelliler Haftası’nın anneler gününe rastlaması münasebetiyle programa katılım gösteren kurumlardan her birinden, kurum annelerini temsilen plaket takdim edildi. Ayrıca programa katılan tüm annelere karanfil dağıtıldı. 


 

 

 
EKLENME TARIHI : 13.05.2016 / GÖRÜNTÜLENME : 993
 
Diğer Haberler
faydalı linkler Körfez’in Özel Başkanı..
faydalı linkler Körfez Belediyesi Okulumuzu Ziyaret Etti..
faydalı linkler Atatürk’ü andık...
faydalı linkler 10.Yıldır Sizinleyiz...
 
Körfez Özel Eğitim Kurumlarıİletişim körfez özel eğitim