Körfez Özel Eğitim | Gülünce Özel Eğitim
Aileler İçin
Sıkça Sorulan SorularÇocuğunuzun Gelişimi Kediniz DeğerlendirinMakaleler
 
Bize Ulaşın
Adres | Gülünce Özel Eğitim : Yavuz Sultan Selim Mahallesi Çetin Sokak No:28 Körfez / Kocaeli 
Email | Gülünce Özel Eğitim : info@gulunce.com.tr
Telefon | Gülünce Özel Eğitim : (0262) 526 72 53
(0541) 526 72 54 
Takip Edin
Gülünce Özel Eğitim
Gülünce Özel Eğitim
 

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle çocuğunuzun özel eğitim ihtiyacı olup olmadığını belirlemek için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastanenin çocuk psikiyatrisi bölümünde tıbbi tanılama sürecine girmesi gerekiyor. Burada, özel eğitime ihtiyacı olduğuna karar verilirse size bir rapor hazırlanacaktır. Bu raporla bulunduğunuz ilçenin Rehberlik ve Araştırma Merkezine başvurarak destek eğitim raporu almalısınız. Destek eğitim raporunu aldıktan sonra istediğiniz herhangi bir özel eğitim kurumundan destek eğitim alabilirsiniz.

 


Sosyal güvencesi olsun veya olmasın tüm bireylerin özel eğitim hizmeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Öncelikle sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastahaneden özel eğitim gereksinimi olduğuna dair sağlık kurulu raporu alıp aldığınız bu raporla, bağlı olduğunuz Rehberlik ve Araştırma Merkezine başvurarak destek eğitim raporu almalısınız.

 

Zihinsel Gelişim Geriliği, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü ve Dil ve Konuşma Bozukları tanılarını almış çocukların özel eğitim giderleri destek eğitim önerildiği takdirde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

RAM’dan önerilen rapora göre bir ayda 8 seans bireysel eğitim veya 8 seansı bireysel eğitim- 4 seansı grup eğitimi olmak üzere 12 seans eğitim alabilir.

Kurumumuzda aile eğitim seminerleri düzenlenmekte ve ailelerimiz psikologlarımızla ücretsiz olarak görüşebilmektedirler.

 


 
 
Körfez Özel Eğitim Kurumlarıİletişim körfez özel eğitim